Коста Рика победи Япония с 1:0 в мач от група

...

Коста Рика победи Япония, оставяйки Германия на дъното на група Е на Мондиала

Коста Рика победи Япония с 1:0 в мач от група Е на Мондиал 2022. Така Коста Рика завърза борбата за елиминационната фаза в групата, като събра 3 точки. Толкова имат Япония и Испания, а с 0 точки е Германия. По-късно довечера е гвоздеят на груповата фаза на Мондиал 2022 сред Бундестима и " Ла Фурия ", предава.bg.

Двубоят стартира в равностойно движение, като в първите няколко минути двата отбора не предприемаха съществени опасности и избраха да работят на несъмнено. След първото полувреме двата тима се отдръпнаха на отмора при тъждество 0:0.

Втората част стартира чудесно за Япония. Само в границите на две минути след почивката, „ самураите ” стигнаха до два страхотни шанса за гол. Първо Хидемаса морита стреля доста добре от границата на наказателното поле, само че Кейлор Навас актобатично избави с една ръка.
Източник: manager.bg