Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 в отложен мач от

...

Ерлинг Холанд донесе първата шампионатна победа на Манчестър Сити на стадион Тотнъм Хотспър

Манчестър Сити победи Тотнъм с 2:0 в отсрочен мач от 34-ия кръг на Висшата лига. По този метод първенецът на Англия оглавява класирането преди последния кръг от сезона.

През първото полувреме на стадион " Тотнъм Хостпър " в Лондон двата тима си размениха по един прецизен удар. След едва изчистване на топката Пиер-Емил Хойберг изведе Фил Фодън самичък против Гилермо Викарио. Стражът на " шпорите " избави удара на британския национал.

След почивката възпитаниците на Хопеп Гуардиола побързаха да открият резултата. В 52-ата минута Ерлинг Холанд засече с едно допиране паралелно на голлинията подаване във вратарското поле на Кевин де Бройне. Норвежкият нападател означи първия гол за " жителите " на този стадион във Висшата лига.

След конфликт сред Кристиан Ромеро и Едерсон, бразилският пазач на гостите бе сменен от Щефан Ортега. Вратарят изрази недоволството си, като изрита бутилките за вода на аварийна пейка. Смяната на Гуардиола обаче се оказа основна в по-късен стадий от конфликта.

В края на дуела Мануел Аканджи можеше да подари гол на Тотнъм. След като се централният бранител се подхлъзна, Хюн-Мин Сон се откъсна самичък против вратаря. Стражът на първенците обаче избави удара му по земя.

В първата минута на добавеното време гостите сложиха точка на разногласието. Резервата Жерему Доку бе повален в противниковото наказателно поле от Педро Поро. Ерлинг Холанд удвои головата си сметка с тъкмо осъществяване.

Манчестър Сити оглави класирането с актив от 88 точки. Тотнъм остава на 5-ото място с 63 пункта.