Кенийски атлети триумфираха в класическата дистанция от 42.195 километра на

...

Кенийски атлети триумфираха на маратона във Варна

Кенийски спортисти победиха в класическата отдалеченост от 42.195 километра на във Варна. При мъжете конкуренцията завоюва Шедрик Кимайо с време 2:24.02 часа, а при дамите – Шейла Чебет с 2:40.35 часа.

Втори при мъжете се подреди различен кениец – Кенеди Роно с време 2:24.20 часа,. Трети финишира българинът Николай Кауфман с 2:38.12 часа.

При дамите втора се класира още веднъж състезателка от Кения – Рут Мбата, с време 2:40.16 часа. Българката Маринела Нинева, която завоюва през предходната година във Варна, приключи на третото място с 2:49.29 часа.

Общо 179 спортисти стартираха в класическата отдалеченост на маратона във Варна. Победителите в конкуренцията при мъжете и дамите ще получат парична награда от по 1500 евро. За вторите има по 1000 евро, за финиширалите трети – по 500 евро.

В полумаратона стартираха 418 състезатели, а в дистанцията от 10.5 километра – 532 спортисти. Общо участниците в конкуренцията, в това число и в бягането на 2 километра, надвишиха 1200 души от 33 страни.

Мохамед Чабу от Мароко завоюва дисциплината 21 километра. Той финишира с време 1:07.50 часа. При дамите конкуренцията завоюва Валерия Димитрова с 1:33.13 часа.

Янислав Тодоров и Памела Ени завоюваха бягането на 10.5 километра. Те финишираха надлежно за 34.53 минути и 38.09 минути.

Най-младият участник по спортните трасета през днешния ден бе 9-годишният Димитър Георгиев, а най-възрастен – 77-годишният Ремзи Нарлъ от Турция – и двамата на 10.5 км. На късата отдалеченост имаше участник на 82 години, а три деца на две години минаха дистанцията в детски колички. Георги Гаврилов и Владимир Пановски пък бягаха класическия маратон на 68-годишна възраст.
Източник: flashnews.bg