Големият футболен празник за феновете на Черно море започна още

...

Черно море отстрани Левски, отива на финал във футзала

Големият футболен празник за почитателите на Черно море стартира още по обяд.

Тимът на " моряците " в Националната лига по футзал победи Левски с 2:1 в третия съдбоносен дуел от полуфиналната плейофна серия, с цел да завоюва с 2-1 и по този начин да се класира за огромния край.

В него противник на Черно море ще бъде настоящият първенец Амиго Северозапад.

" Моряците " започнаха стремително решителния мач във варненската зала " Владислав " и небрежно поведоха с 2:0 след голове на Валентин Василев (4) и украинеца Дима Желчук (13).

При този резултат приключи първото полувреме, а през второто Левски опита поврат, само че съумя да върне единствено 1 попадение.

Денислав Динев от Черно море си вкара автогол в 36-ата минута, само че все пак неговите съотборници ликуваха с успеха.

Част от почитателите на Черно море, които ще се включат в грандиозното шествие към стадион " Тича " преди последния мач за сезона с Крумовград, поддържаха и отбора по футзал.

Сред публиката бе и някогашният състезателен министър и сегашен претендент за народен представител от ГЕРБ/СДС Красен Кралев, който остана извънредно удовлетворен от триумфа.

Сега на Черно море следва да се приготви съществено за финалните конфликти с Амиго Северозапад.

" Моряците " приключиха на второ място в постоянния сезон и ще бъдат домакини в първата среща, само че по-късно ще гостуват във втората и вероятно в 3-ата в София.

Според експерти, силите на двата тима са изравнени и Черно море има всички шансове да върне купата по футзал във Варна.