Казината в Лас Вегас регистрирали $10 000 000 загуба от

...

Вегас изгубил $10 000 000 от неделните мачове, но…навакса от Далас

Казината в Лас Вегас записали $10 000 000 загуба от неделните мачове в НФЛ. Букитата били обрани поради успехите на Канзас Сити ( 37:21 при хендикап -7.5), Минесота ( 24:9 при хендикап -4.5) и Питсбърг ( 23:16 при хендикап +2.5). Резултатите от късните мачове не трансформирали салдото, само че, както всекидневно се случва, мачът в понеделник вечер Далас – Тенеси оказа помощ за възстановавяне на част от загубите.

Далас влязоха в мача с хендикап -4.5 и водеха единствено 7:0 на края на първата част, поради пропуснат фийлдгол от 38 ярда и интерсепшън на Дак Прескот (21 от 31 за 243 ярда) в ендзоната. „ Каубоите” обаче не записаха нито точка през второто полувреме и изгубиха 14:28, поставяйки под подозрение плейофните си шансове, а с тях и бъдещето на треньора Джейсън Гарет. Далас (3-5) са трети на средата на сезона в НФК Изток, като зад тях са само борещите се за първи избор в драфта НЙ Джайънтс.

Амари Купър дебютира с тъчдаун за новия си тим. Издънката на Оуклънд овладя пет паса за 58 ярда, само че както всички свои съотборници изчезна по време на бойните дейности през второто полувреме. Езекил Елиът пък завърши с 67 пробягани ярда (б.а. – втора поредна седмица единствено с двуцифрен актив) в спорния дебют на Марк Коломбо като отговорник за офанзивната линия.
Далас (3-5) стартират гонене на дивото в неделя при гостуването на първенеца Филаделфия в късния мач от програмата (3.20 ч. след среднощ българско време). Същия ден Тенеси (4-4), които са единствено на победа от първото място в АФК Юг, одобряват Ню Инглънд.