Канада спечели за рекорден 18-и път титлата на Световното първенство

...

Канада с рекордна титла на СП по хокей за младежи

Канада завоюва за рекорден 18-и път купата на Световното състезание по хокей на лед за младежи. Северноамериканците преодоляха недостиг от 1:3 в последните 10:40 минути на финала против Русия в чешкия град Остава и стигнаха до успеха с 4:3 (0:0, 1:2, 3:1).

Така Канада взе сладостен реванш от "Сборная " за провалянето с 0:6 в груповата фаза от шампионата на 28 декември. Никита Александров даде задатък на руснаците при цифров превес във втората част, с което той записа точка във всеки един от седемте мача на тима на шампионата.

Дилън Козънс изравни също при цифров превес, само че Григорий Денисенко даде нов задатък на Русия. Максим Сорокин направи 3:1 в 8:36 минута на третия интервал, само че 34 секунди по-късно Конър МакМайкъл понижи, а в 11.21 минута Барет Хейтън изравни още веднъж при цифров превес. Акил Томас вкара победния гол 3:58 минути преди края.

Силен мач за канадците направи и вратарят Джоел Хофър с 35 спасявания. Тимът на Русия, който има 13 трофеи, остана за десети път със сребърните медали. /БТА