Как да продължи сътрудничеството между България и Лукойл са обсъждали

...
Как да продължи сътрудничеството между България и Лукойл са обсъждали
Коментари Харесай

Радев призова Лукойл да се набележат мерки заради цените на горивата

Как да продължи съдействието сред България и " Лукойл " са обсъждали служебното държавното управление и компанията. Това стана ясно при започване на диалозите сред президента Румен Радев и представители на петролната компания, отпред с президента ѝ Вадим Воробьов.

В началото на първото тримесечие на идната година ще бъде образувана работна група сред двете страни, както и следносрочни ограничения за поддържане на стопанската система.

" Високите цени на горивата са измежду водещите аргументи за повишаването на всички артикули и услуги и води до стесняване на потреблението, което е загуба освен за потребителите, само че и за производителя. Затова смятам, че идната ви среща с българското държавно управление е една добра опция, несъмнено, следвайки строго пазарните механизми, да се набележат ограничения за стабилизиране на икономическата среда, за битка с инфлацията в интерес на българския консуматор ", сподели Румен Радев.

От думите на президента стана ясно, че управлението на компанията и през днешния ден ще се срещне със служебното държавно управление.

" Лукойл " е освен значима част от българската стопанска система, само че и един от главните работодатели, а също и главен производител на горива, притежаващ забележителен дял от пазара. От цената на създаваните горива зависи значително развиването на стопанската система, само че и инфлационните процеси, което дефинира стратегическото значение за компанията за развиването на страната ", уточни още Радев.

Президентът на " Лукойл " Вадим Воробьов заяви, че са водени диалози със служебното държавно управление за това по какъв начин ще продължи работата след влизането в действие на ембаргото върху съветския петрол от 5 декември тази година. България е изключение от тези наказания. Разговорите са водени през миналите няколко дни, с цел да бъдат обезпечени " благоприятни условия за българския пазар ", посочи Воробьов и заяви, че работата на " Лукойл " ще продължи на три стадия:

След 1 декември, когато влиза в действие ембаргото на Европейски Съюз върху съветския нефт;

От 5 декември 2022 година до 31 декември 2024 година, - отсрочката, в която България е изключена от санкциите;

Развитието на " Нефтохим " Бургас и вътрешния пазар у нас след 2024 година

" За задачата изработихме ограничения за поддържане на стабилността на стопанската система. Договорихме и ще продължим да беседваме с българското държавно управление за разработване на средносрочни ограничения, с цел да поддържаме стопанската система. Имаме не доста ясно схващане за това по какъв начин ще продължат нещата, само че считаме, че в първото тримесечие на идната година е редно да създадем работна група, която да се занимава с проблемите сега, в който ембаргото встъпи в действие ", изясни Воробьов.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР