Изтегленият в зала Триадица в София жребий за Купата на

...

Ясни са четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол

Изтегленият в зала " Триадица " в София чоп за Купата на България по баскетбол за мъже за 2024 година опълчи на четвъртфиналите водача във краткотрайното класиране в НБЛ Черноморец против ЦСКА, Рилски състезател против Академик Пловдив, Спартак Плевен против Ямбол и Балкан против Черно море Тича.

Жребият бе дирижиран съгласно класирането след втория стадий в Националната баскетболна лига и тимовете бяха разграничени на първа четворка и втора четворка.

За полуфиналите жребият бе цялостен и спечелилият от двойката Черноморец - ЦСКА ще се изправи против спечелилия от четвъртфинала сред Рилски състезател и Академик. В другия полуфинал ще се опълчват спечелилите от срещите Спартак - Ямбол и Балкан - Черно море Тича.

Турнирът за Купата на България ще се организира в интервала 15-17 март в " Арена Бургас ".