Локомотив (Мездра) прегази с 4:0 и отбора на Дреновец в

...

Локомотив /Мездра/ прегази с 4:0 Дреновец /снимки/

" Локомотив " (Мездра) прегази с 4:0 и тима на " Дреновец " в XXV-я кръг на Северозападна Трета лига. Главен рефер на дуела бе Мирослав Михайлов с асистенти – Мартин Мачев и Георги Георгиев.
След „ Партизан “( Червен Бряг), „ Локомотив “ писа четворка и на " Дреновец " и зарадва почитателите си. Двубоят стартира с предстоящо по-активна игра на „ червено-черните “, само че гостите построиха компактен предпазен вал пред наказателното си поле. И игрово, и тактически бе видно, че играчите в синьо имат една-единственацел – да бранят нулевото тъждество или да изгубят с най-малък резултат.
Атаките на мездренчани се разбиваха в наситената отбрана. В 25-а мин., след следващия ъглов удар, Калоянов стреля мощно с глава, само че стражът само че гостите мазета атрактивно. 3 минути по-късно, Асен Русинов изстреля страховит снаряд, само че топката прелетя над вратата. В 37-а минута още веднъж Калоянов стреля с глава право в ръцете на вратаря.
През първата част играчите в синьо съумяха да преминат центъра едвам 2-3 пъти. Гостите устояха до 45-а мин., когато капитанът и голмайстор на „ червено-черните “ - Васил Калоянов, разпечати вратата на Мартин Цветанов след следващия ъглов удар.
Второто полувреме стартира с нов напън на домакините, обаче футболистите на Дреновец пробваха да поизравнят играта и да погледнат към вратата на мездренчани, преминавайки по-често центъра. Това поразреди отбраната им и в 71-а мин. Сергей Георгиев удвои резултата след пробив отдясно на Кристиян Атанасов Малко по-късно Атанасов нанесе удар с глава от близко, само че стражът на " Дреновец " избави.
Последваха нови офанзиви в „ червено-черно “ и единствено малшансът избави вратата на Цветанов. Все отново в 81-м ужасно осъществяване от към 30 м по диагонала на чудесно играещият Кристиян Атанасов направи резултата типичен.
3 минути по-късно, след следващия ъглов удар влезлият като запаса Николай Ганчев смъкна с глава кълбото към връхлитащия Ваньо Иванов, който от дребен ъгъл оформи крайния резултат 4:0.
Минути преди последния съдийски сигнал последва независим рейд съвсем целия терен на Кристиян Атанасов. Останал очи в очи с вратаря, Атанасов стреля, само че ударът му мина на сантиметри от страничната греда.
Така след XXV-я кръг " Локомотив " (Мездра) остава на пета позиция с актив от 43 точки и голова разлика 47:27.

Ст.треньорът на домакините Николай Христозов заложи на следния състав: Хр. Георгиев, В. Сапунджиев, В. Калоянов (к) (73-Св. Валериев), Ас. Русинов, Деян Иванов (73 – Гр. Илиев), Иван Кирилов (71 – Йоан Цанев), Кристиян Атанасов, Кристиян Вълков, Кристиян Димитров (73- М. Бешев), Ваньо Иванов и Сергей Георгиев (71 – Н. Ганчев).

" Дреновец ": М. Цветанов, Теодор Тошев, Янек Кирилов(к), Костадин Илиев, Филип Георгиев, Алекс Тодоров, Велислав Петров, Кирил Горин, Деян Захариев, Радослав Захариев (ж.к.) и Денис Николов.
Ст. треньор: Александър Петров
Източник: bulnews.bg