Изпадналият вече тим на Еспаньол регистрира седма поредна загуба в

...

Волейболните прийоми на Еспаньол донесоха поредна загуба

Изпадналият към този момент отбор на Еспаньол записва седма поредна загуба в Ла Лига, откакто отстъпи с 0:2 на Ейбар като хазаин в среща от 36-ия кръг. Успехът е извънредно значим за гостуващия отбор, който се бори за оцеляване. Липсата на въодушевление измежду каталунците докара до 22-ото им проваляне през шампионата.

¡¡FINAAAAAAAAL!! AMAIERAAAAAA!!

@RCDEspanyol 0-2 @SDEibar
Edu Expósito (2)#EspanyolEibar #DenokArmagin pic.twitter.com/0wph98WtO2
— SD Eibar #DenokArmagin (@SDEibar) July 12, 2020
И двата гола паднаха след дузпи, отсъдени за игра с ръце, като при втория се наложи топката да бъде довкарана. Първо, в 25-ата минута Виктор Гомес употребява ръката си, след което Еду Експозито беше прецизен от бялата точка. Десетина минути по-късно Бернардо също размаха ръце и докосна кълбото, поради което реферът отсъди втори углавен удар. Експозито извърши и този път, само че вратарят избави. При добавката обаче халфът на Ейбар беше прецизен за 2:0.

Малко по-късно Джонатан Кайери уцели греда, пропускайки да понижи пасива на Еспаньол.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 36 кръг, неделя 12 юли  Еспаньол 0:2краен резулат  Ейбар