Италианският шампион Милан допусна неочаквана загуба с 2:3 в контролата

...

Милан се издъни срещу корави унгарци в контрола

Италианският първенец Милан позволи непредвидена загуба с 2:3 в контролата си като посетител на унгарския Залаегерсег, който приключи на осмо място в локалното състезание през предишния сезон и единствено със загуби в последните си шест мача от акцията.

Това беше вторият другарски мач на италианския първенец през това лято след успеха с 2:1 над Кьолн преди седмица.

Домакините поведоха в резултата още във втората минута, когато Мешак Убочиома беше прецизен след центриране от корнер. В деветата минута неговият съотборник Бенсе Гергений нацели греда със своя шут от границата на наказателното поле. В 24-ата минута унгарците въпреки всичко удвоиха своята преднина. Тогава при осъществяване на тъч Давид Калноки-Кис игра с глава и по този начин подаде топката на Атила Мокси, който се разписа също с глава. Само три минути по-късно преднината на Залаегерсег набъбна до три гола след превъзходен отдалечен удар на Матиас Тайти.

След още три минути обаче „ росонерите “ получиха правото да изпълнят дузпа поради нарушаване против Фоде Бало-Туре. Оливие Жиру беше непогрешим от бялата точка и понижи изоставането на своя отбор. До почивката Анте Ребич и французинът не съумяха да отбележат нов гол. През втората част “Дявола” владееше самодейността, само че стигна до второ попадение едвам в 86-ата минута, когато Раде Крунич вкара след добра акция на Ясин Адли. В 90-ата минута капитанът Давиде Калабрия можеше да донесе равенството в дуела, само че направи пропуск от комфортна позиция.

Следващата контрола на Милан е на австрийска земя против локалния Волфсбергер на 27 юли (сряда).