Хегемонът на Италия Ювентус се класира на четвърти пореден финал

...

Ювентус на крачка от първи трофей за сезона

Хегемонът на Италия Ювентус се класира на четвърти следващ край за Купата на страната.

" Бианконерите " победиха икономично с 1:0 Аталанта на " Алианц Стейдиъм " в Торино в среща-реванш от полуфиналите и с общ резултат 2:0 продължава към борбата за трофея в Рим.

Единственото попадение беше дело на Миралем Пянич в 74-ата минута, когато осъществя невъзмутимо изпълнена дузпа.

Съперник на Юве във финала ще бъде спечелилият от двойката Лацио – Милан. Двата тима се срещат на " Олимпико " довечера от 21.45 часа след 0:0 в първия дуел.

ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 1:0 (1:0 в първата среща)
1:0 Пянич (74-дузпа)

ЮВЕНТУС (4-3-3): 1. Джанлуиджи Буфон, 22. Кводво Асамоа, 3. Джорджо Киелини, 4. Меди Бенатия, 26. Стефан Лихтщайнер, 5. Миралем Пянич, 8. Клаудио Маркизио, 14. Юнес Матюиди, 11. Диего Коста, 12. Алекс Сандро, 17. Марио Манджукич

АТАЛАНТА (3-5-2): 1. Етрит Бериша, 28. Джанлука Манчини, 13. Матия Калдара, 5. Андреа Масиело, 37. Леонардо Спинацола, 15. Мартен Де Роон, 11. Ремо Фрюлер, 33. Хатебоер, 72. Йосип Иличич, 10. Алехандро Гомес
Жълти картони: Киелини, Пянич, Сандро, Матюиди - Ю, Масиело, Гомес - А

Съдия: Михаел Фабри
Стадион: " Алианц Стейдиъм "
Източник: offnews.bg