Байер Леверкузен победи Кайзерслаутерн с минималното 1:0 във финала за

...

Байер Леверкузен триумфира с Купата на Германия и остана непобеден на родна земя

Байер Леверкузен победи Кайзерслаутерн с минималното 1:0 във финала за Купата на Германия.

Шампионът на Германия поведе в резултата в 17-ата минута. Гранит Джака откри резултата на " Олимпиящадион " в Берлин с удар от воле.

В предпоследната минута от постоянното време на първото полувреме играчите на Шави Алонсо останаха с човек по-малко на терена. Одилон Косуну бе изпъден след втори жълт картон.

След почивката втородивизионният отбор не съумя да се възползва от численото си преимущество на терена. Лукаш Храдецки отрази удар на Рагнар Ахе.

" Аспирините " печелят втората си купа на Германия след триумфа над Херта Берлин с минималното 1:0 на 12.06.1993 година Така те останаха непобедени в шампионатите на родна земя.