Голдън стейт уориърс даде старт на плейофите в Националната баскетболна

...

"Голдън стейт" започна защитата на титлата с разгром над "Сан Антонио"

Голдън стейт уориърс " даде старт на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА) с разгромна победа против " Сан Антонио спърс ". Шампионите се постановиха със 113:92 вкъщи в първи мач от първия кръг на директните елиминации в Западната конференция.

Отсъствието на Стеф Къри не се оказа никакъв проблем за " воините ", които натрупаха двуцифрен задатък още в първата четвърт. Разликата доближи върховите 28 точки в средата на последната част, преди " шпорите " да съкратят дребна част от пасива си в края.

Клей Томпсън изигра извънреден мач за " Голдън стейт ". 28-годишният гард приключи с 27 точки, като означи 11 от 13-те си стрелби от игра, в това число пет тройки от шест опита.

Кевин Дюрант беше на нормалното високо равнище и способства за триумфа с 24 точки, осем битки и седем асистенции. Дреймънд Грийн добави 12 точки, 11 асистенции и осем битки, а Джавел Макгий се регистрира с 15 точки за 16 минути игра.

Руди Гей беше най-резултатен за " Сан Антонио " с 15 точки, а Ламаркъс Олдридж и Брин Форбс вкараха по 12. Двата тима приключиха с съвсем идентична успеваемост от далечно разстояние - 9 от 22 за " шпорите " и 10 от 22 за " воините ". Тексаксци обаче вкараха едвам 23 от 68-те си стрелби за две точки против 34 от 69 за първенците.

Вторият мач от серията е във вторник сутринта, като " Голдън стейт " още веднъж ще е хазаин. След това двата тима се местят за два мача в Сан Антонио. Къри ще пропусне серията с " шпорите ", а по всичко наподобява Кауай Ленард няма да запише повече игрови минути този сезон.

© Reuters

През миналата нощ се изиграха още три дуела. Лидерът в Източната конференция " Торонто раптърс " победи " Вашингтон уизърдс " със 114:106 след отличен мач на Серж Ибака, който означи 23 точки и взе 12 битки.

Силната игра на Джон Уол, който приключи с 23 точки и 15 асистенции, държеше " магьосниците " в играта до последно. В началото на последната четвърт столичани поведоха с 91:88, а преди финалните осем минути и половина имаха нежен задатък от 96:95.

Баскетболистите на " Вашингтон " обаче не съумяха да отбележат нито една точка в идващите четири минути и " Торонто " натрупа задоволително удобен задатък, с цел да завоюва мача.

В същото време " Филаделфия 76 " придвижи страхотния завършек на постоянния сезон в първия си мач от плейофите. " Сиксърс " реализираха смазваща домакинска победа над " Маями хийт " със 130:103, макар че бяха без огромната си звезда Джоел Ембийд.

Бен Симънс изигра порения си отличен мач и приключи със 17 точки, 14 асистенции и девет битки. Страхотно се показаха и стрелците в тима - Джей Джей Редик с 28 точки, Дарио Шарич с 20 и Ершан Илясова със 17. Тримата комбинираха 11 тройки от 16 опита и общо 23 коша от 43 стрелби.

В очертаващия се като най-интригуващ и непредвидим конфликт от първия кръг на плейофите в НБА " Ню Орлиънс пеликанс " реализира трагична победа над " Портланд трейл блейзърс " с 97:95 като посетител.

" Пеликаните " натрупаха задатък от 19 точки в третата четвърт, само че " белйзърс " изиграха доста мощна последна част и се приближиха единствено на точка от противника при 92:93. В оставащата една минута до края двата тима направиха много пропуски и две заставания на Антъни Дейвид на наказателната линия взеха решение дуела.

Дейвис приключи с 35 точки, 14 битки и четири чадъра, като означи 14 от 26-те си стрелби от игра. Джру Холидей добави 21 точки, а Никола Миротич се регистрира с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 битки.

Звездите на " Портланд " Деймиън Лилард и Си Джей Маколъм бяха най-резултатния за своя тим надлежно с 18 и 19 точки. Двамата обаче бяха изцяло обезвредени наоколо до коша и вкараха едвам пет от 22-та си опита за две точки.

Източник: dnevnik.bg