Сасуоло е вторият отбор, който изпадна от Серия А. След

...

Сасуоло изпадна от Серия А

Сасуоло е вторият тим, който изпадна от Серия А. След като Емполи и Фрозиноне завоюваха точки в своите мачове, тимът на Сасуоло загуби математически шансове за оцеляване.

Фрозиноне реализира най-малък триумф с 1:0 в гостуването си на Емполи в мач от 37-ия кръг. Уалид Шедира засече с глава центриране на Абду Харуи.

Другият дуел, игран по същото време, сред Удинезе и Емполи, приключи при тъждество 1:1. Юсеф Малех можеше да се разпише през първото полувреме за гостите, само че попадението му бе анулирано след намесата на ВАР, поради игра с ръка.

В последната минута на постоянното време М`Байе Нианг откри резултата с гол от дузпа, за нарушаване на Лазар Самарджич.

В 102-ата минута домакините получиха дузпа. Резервата Джакопо Фацини задържа за фланелката Мартин Пайеро. Лазар Самарджич се реваншира за осъществената дузпа и заслужи точка на отбора си с последния удар в мача.

Монца остава на 12-ото място в класирането с актив от 45 пункта. Фрозиноне се изкачи в класирането и зае 15-ата позиция с 35 пункта. Удинезе се смъкна до 17-ото място с 34 точки, а Емполи остава в рисковата зона, на 18-ата позиция с 33 точки.