Националът на България Филип Кръстев изигра цял мач при загубата

...

Цволе завърши сезона със загуба, Филип Кръстев игра цял мач

Националът на България Филип Кръстев изигра цялостен мач при загубата на Цволе с 1:2 като хазаин на Твенте. Срещата беше от последния кръг на Ередивизи. Българският халф беше титуляр и остана на терена през целия мач, само че не съумя да помогне на отбора си да избегне провалянето.

Гостите поведоха в 59-ата минута с гол на Даан Ротс. Три минути по-късно Гарсия Макнълти изравни.

Победният гол за Твенте падна в 80-ата минута. Разписа се Рики ван Волфсвинкел от дузпа.

Цволе финишира на 12-о място в крайното класиране с 36 точки. Твенте приключи трети с 69 точки и ще играе в квалификационните кръгове на Шампионска лига.

Най-вероятно това бе последният мач на Филип Кръстев за Цволе. Халфът е чартърен в нидерландския отбор от Ломел, като договорът му изтича в края на сезона.