Габрово. Янтра“ (Габрово) и Етър“ завършиха 3:3 в зрелищен мач

...

„Янтра“ и „Етър“ направиха зрелищно 3:3

Габрово. „ Янтра “ (Габрово) и „ Етър “ приключиха 3:3 в зрелищен мач във връзка на откриването на актуализирания стадион „ Христо Ботев “, като и шестте попадения паднаха след почивката. Новият терен бе открит от кмета на Габрово Таня Христова, като имаше щафети и осъществявания на танцов отбор, а след излизането на двата тима прозвуча националният химн.

Първата част не предложи доста положения пред двете порти. В 10-ата минута Петър Казаков откри Даниел Гаджев, чийто удар мина до гредата. За етърци пък Николай Янков центрира от фаул, само че вратарят улови. В 23-ата минута Симеон Чатов от домакините напредна рисково отляво и центрира към Георги Недков, който обаче не съумя да засече и бе блокиран. Малко по-късно Христо Марков бе съборен пред пеналта, само че ударът от фаул откри стената. Тони Иванов от „ Янтра “ също от фаул стреля настрана.

В 31-ата минута Мариян Иванов събори откъсналия се Георги Недков и получи червен картон, а на негово място влезе Николай Дичев. На почивката влязоха останалите футболисти, а играта стана надалеч по-динамична и забавна, като паднаха цели 6 гола.

„ Етър “ поведе в 54-ата минута – Фемиа центрира от корнер, Янков продължи с глава топката към Дани Младенов и опитният голмайстор я засече в мрежата за 0:1. Само след пет минути още веднъж Николай Янков изведе отлично Дани Младенов, който удвои резултата. „ Янтра “ върна обаче незабавно гол – след безредие някогашният етърец Костадин Гаджалов промуши топката около Господинов – 1:2. В 64-ата минута преди малко влезлият Юлиян Райков стреля от отдалеченост до гредата, същото стори и Младенов след превъзходен слалом сред отбраната.

„ Янтра “ изравни в 72-ата минута, когато Господинов мазета удар отляво, само че право във Влади Иванов, който довкара топката за 2:2. Малко по-късно Младенов бе изведен съвършено от Митев и стреля, само че вратарят избави. В 77-ата минута обаче Константин Иванов от близко вкара за 3:2. До края „ Етър “ натисна крепко и сътвори куп положения. Удар на Кялоян Митев бе избит от Гаджалов с глава от голлинията, а след това пък вратарят избави удар на Младенов. Все отново в 86-ата минута след центриране от корнер Николас Фемия с глава изравни – 3:3. В самия завършек на мача Атанас Кръстев реагира на неотсъден фаул против него и също получи червен картон.

„ Етър “: Христо Иванов, Кольо Станев, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Кристиян Кънчев, Ромеш Ивей, Николай Янков, Христо Марков, Христо Димитров (Анатоли Господинов, Николай Дичев, Николас Фемиа, Мартин Петков, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов, Борислав Марков, Юлиян Райков, Калоян Митев).
Източник: focus-news.net