Футболистите на Виляреал се отърсват от слабия старт на първенството

...

Класика на Виляреал закотви Алавес на дъното

Футболистите на Виляреал се отърсват от слабия старт на шампионата и след двете следващи загуби към този момент имат два поредни триумфа в актива си. “Жълтата подводница” изплува в столицата на баските Витория, където преодоля локалния Алавес с 3:0 и го закотви на дъното на класирането в Ла Лига.

Гостите поведоха малко преди почивката, когато Седрик Бакамбю се оказа най-съобразителен и означи за 1:0 в 32-ата минута. Вторият удар бе нанесен съвсем незабавно след подновяването на играта, когато новото попълнение на клуба Карлос Бака вкара за 2:0 в 52-ата минута. Само 10 по-късно, в 62-ата, всичко на процедура завърши, тъй като Бакамбю осъществя второто си попадение, с което оформи финалното 3:0.

Виляреал вкара три гола за втори следващ мач и има 6 точки след 4 изиграни мача. Алавес пък не може да се похвали с нито едно маркирано попадение от началото на сезона и след 4 мача има 4 загуби и голова разлика 0:7.

В идващия кръг Виляреал приема Еспаньол, а Алавес ще пътува до Галисия, с цел да гостува на Депортиваo Ла Коруня. Примера дивисион 4 кръг, неделя 17 септември  Алавес 0:3краен резулат  Виляреал