Европа преживя най-топлата година в историята през 2020 г., докато

...
Европа преживя най-топлата година в историята през 2020 г., докато
Коментари Харесай

2020 г. е била най-топлата в историята на Европа

Европа претърпя най-топлата година в историята през 2020 година, до момента в който Арктика имаше лято с рискови горски пожари, частично заради ниска снежна завивка, което демонстрира усилване на въздействието на климатичните промени, оповестиха в четвъртък европейски учени, оповестява Ройтерс.

Докато международните водачи се готвят да показват проектите си за битка с изменението на климата по време на провежданата от Съединени американски щати среща на върха в четвъртък, учените от Европейски Съюз насочиха изрично увещание, че въздействието върху земното стопляне към този момент е тук.

" Температурите се покачиха през всички сезони в Европа “, сподели Фрежа Вамборг, старши академик в " Коперник ", представен от БНР.

През 2020 година междинната температура в Европа е била с 1,6 °C по-висока от междинната за интервала 1981 – 2010 година и усъвършенства с 0,4 °C по-предходната най-топла година 2019 година Старият континент е отчел и най-топлата зима (декември 2019 година – февруари 2020 г.) и най-топлата есен (септември – ноември), като надминава върховете – надлежно за зимата от 2016 година с 1,4 °C, и на есента от 2006 година с 0,4 °C.

В районен проект най-големи отклонения от нормата в Европа са регистрирани на Скандинавския полуостров. В тази връзка Швеция и Норвегия оповестиха, че миналата година е най-топлата в инструменталната им история. Голяма позитивна особеност има и в Украйна и огромни елементи от Европейска Русия. Най-близко до нормата, само че още веднъж над нея са били междинните температури в Исландия и Ирландия.

В сряда Европейски Съюз си сложи за цел да понижи нездравословните излъчванията по-бързо през това десетилетие, а Съединени американски щати се чака да създадат същото в четвъртък, увеличавайки по този метод натиска върху останалите страни по света, в това число Китай и Индия, заяви БНР.

В момента обединените задължения на страните не съумяват да допринесат за контрактуваното посредством Парижкото климатично съглашение бързото понижаване на излъчванията, като съгласно учените е належащо да се ограничи стоплянето до 1,5 градуса по Целзий над прединдустриалните равнища и да се избегнат най-тежките въздействия на изменението на климата.
Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР