Експерти разбиха на пух и прах мита, че бързите диети

...
Експерти разбиха на пух и прах мита, че бързите диети
Коментари Харесай

Бързите диети са по-ефективни

Експерти разрушиха на пух и прахуляк мита, че бързите диети са позор за отслабващите.

Те оповестиха, че този вид режими са най-ефективни спрямо дълготрайните, написа в. Daily Telegraph. Това е в контраст с теорията и проучвания на други учени, че бързите диети не дават резултат поради бързото възвръщане на свалените килограми.

Но каква е истината?

Английски учени са провели проучване измежду 200 възрастни с наднормено тегло. Половината от тях трябвало да изгубят 12,5% от тежестта си за 12 седмици и половина, а другите трябвало да създадат същото, само че за 36 седмици.

По време на проучването станало ясно, че осем от 10 души, избрани в програмата за бърза загуба на тегло са постигнали задачата си. При тези, които са били на продължителната диета, със задачата се справили едвам 50% от участниците.

“На другия завършек на света специалистите предлагат постепенна загуба на тегло за лекуване на затлъстяването, което отразява необятно публикуваното разбиране, че бързо изгубеното тегло по-бързо се възстановява ”, споделя Катрин Пърсел, диетолог и създател от университета в Мелбърн, Австралия. “Въпреки това, нашите резултати демонстрират, че е по-вероятно да загубиш тегло за по-кратко време и по-малко хора се отхвърлят от това, в случай че диетата е бърза ”, добавя още тя.

Забелязва се и различен забавен факт – броят на хората, които са възстановили предходните си килограми, е идентичен и за двете групи. Това демонстрира, че бързата диета е по-добра освен в кратковременен проект, само че и в дълготраен.

Учените изясняват това с обстоятелството, че бързото понижаване на тежестта стимулира хората да са прецизни с диетата си, тъй като виждат по-скоро резултатите от нея.

“Това е добре направено проучване. То ясно демонстрира, че общото изказване, че бързата загуба на тегло е обвързвана с бързото му възвръщане, не е правилно. Това е доста значимо, тъй като ще даде опция на експертите да предложат на хората по-широка гама от благоприятни условия за лекуване и те ще могат да изберат тази, която е най-подходяща, по отношение на метода им на живот ”, изяснява Сюзан Джеб, професор по Диета и публично здраве от Оксфордския университет.

Източник: missbloom.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР