Чинията на Ной - уникалната българска находка, която ще преобърне историята!
Една от най-ценните исторически находки е била открита в България и сега се съхранява във Варна. Неин откривате е професор Петко Димитров, които споделя, че тя може да преобърне научните теории за произхода на цивилизациите.
Фината направа е открита на 15 юли 1985 година на към 93 метра дълбочина във варненското море. Съдът се отличава с изключителна симетрия и макар типа се допуска, че не е създаден от глина, а от пясък.
Писмените знаци са това, което прави откритието неповторимо, тъй като сходни знаци се срещат единствено в историческите открития, свързани с най-ранните цивилизации като шумерската, гръцката, египетската и индийската.
Самият професор я назовава чинията на Ной, тъй като счита, че това е антично изобретение, свидетелстващо за Потопа. Петко Димитров има вяра и с нея може да се потвърди съществуването на Ной, както и тезата, че той е живял в България.
Професор Димитров оповестява, че малко откакто е направил откритието си, израелци са му предложили 60 000 $ за нея.
Според специалиста съдът е доказателство, че от България стартира най-древната история, защото съгласно него находката е от времето малко след Потопа – преди 7500 години.
Съдът демонстрира, че след библейския потоп първите хора са се заселили по българските земи и отсам са населили целия свят.
Край Варна през 2011 година корабът Академик е разкрил елементи от дървета и растителност по време на сондажи, а това съгласно професор Димитров удостоверява съществено изменение на морското ниво.
Предполага се, че преди епохи морето е било езеро, само че се е случило нещо, което е трансформирало типа му.
Специалистът счита и че това могат да бъдат следи от митологичната Атлантида.
През 1984 година професорът взе участие в съветски план за проучване не дъното на Черно море край Варна и с помощта на него стига до скъпото изобретение.
Учените са попаднали още на остарял кей и некропол, съществували по времето, когато морето е било към момента единствено езеро.




