Двукратният шампион Кей Нишикори започна с победа на турнира по

...

Нишикори започна с победа на турнира в Токио

Двукратният първенец Кей Нишикори стартира с победа на шампионата по тенис на родна земя в Токио с награден фонд 1,782 милиона $. Поставеният под номер 3 японец надви над участващия с " уайлд кард " собствен съотечественик Юичи Сугита с 6:4, 6:1 за 82 минути.

Така за място на четвъртфиналите Нишикори, 12-и в класацията на АТР, ще се изправи против различен представител на домакините Йозуке Уатануки.

Lookin' O-Kei.

Tokyo's all- clash goes to @keinishikori, 6-4 6-1 over Yuichi Sugita. #rakutenopen pic.twitter.com/fbIrm0Ylkx
— Tennis TV (@TennisTV) October 1, 2018 20-годишният квалификант Уатануки, 273-и в международната класация сега, пласира 10 аса и отстрани холандеца Робин Хаазе с 6:7(7), 6:4, 6:1 за два часа на корта.

Трикратният финалист и шести в схемата Милош Раонич (Канада) наниза 17 аса и не позволи нито една опция за пробив при триумфа си в първия кръг над Адриан Манарино (Франция) с 6:3, 6:4.

Дебютантът в шампионата и номер 7 в схемата Хьон Чун (Република Корея) пък отпадна на старта след проваляне от различен канадец Денис Шаповалов с 3:6, 6:3, 2:6.

19-годишният Шаповалов, който приключи с 14 аса, взе последните четири гейма в решаващия трети сет, с цел да победи.