Домакинът в Купата на африканските нации Египет започна с победа

...

Салах и Египет започнаха с победа в Купата на Африка

Домакинът в Купата на африканските народи Египет стартира с победа присъединяване си в шампионата, откакто надделя с 1:0 Зимбабве. " Фараоните " стигнаха до триумфа с попадение на Махмуд Трезеге още през първото полувреме.

Силен мач направи звездата на домакините Мохамед Салах, който беше най-хубавия състезател на терена. Той изкара цялостни 90 минути, като съвсем всяка офанзива минаваше през него, а в огромна част от мача Салах се нагърби и с организаторски функционалности.

Принос в дуела да има единствено един гол имаше вратарят на Зимбабве Едморе Сибанда, който направи необикновен мач. Стражът отрази доста рискови удар, а два пъти спря и Салах.

Сибанда беше беззащитен единствено в 41-ата минута, когато Трезеге излъга трима в жълти екипи и стреля в далечния ъгъл, с цел да се разпише.

Авторът на единствения гол Трезеге.
© Reuters

Египет и Зимбабве са в група А, където са още Демократична република Конго и Уганда. Купата на африканските народи се организира за пръв път през лятото и с 24 тима. Турнирът продължава до 19 юли.
Източник: dnevnik.bg