Дисциплинарната комисия към БФС наказа Царско село с два мача

...

Наказаха Царско село с 2 мача лишаване от домакинство

Дисциплинарната комисия към БФС наказа Царско село с два мача отнемане от домакинство и 12 000 лв. санкция за цирка, разиграл се на мача с Локомотив (София) (1:1) от последния кръг в Първа лига, игран в събота.

В заключителните минути на дуела притежателят на отбора Стойне Манолов нахлу на терена и не разреши на Юсуфа Яфа да извърши дузпа. Резултатът изпрати отбора непосредствено във Втора лига, а ден по-късно Манолов разгласи, че клубът завършва съществуването си.

Изненадващо комисията е установил, че притежателят на " царете " не е служебно лице, а част от публиката на стадиона.

От останалите клубове с най-сериозна санкция е Левски, който ще би трябвало да заплати над 5300 лв. за държанието на почитателите си в дербито с Лудогоред (0:1) на " Герена ".

По обявата работи: Любомир Тодоров
Източник: bnr.bg