Дебютантът Гамбия изненадващо победи Гвинея с 1:0 и така си

...

Гамбия надхитри Гвинея и ще играе на 1/4-финал

Дебютантът Гамбия изненадващо победи Гвинея с 1:0 и по този начин си обезпечи място на 1/4-финалите в Купата на африканските народи.

Въпреки отсъствието на капитана, Гвинея беше по-настойчивият тим, като през първото полувреме пропусна най-хубавите положения за гол. Гамбия обаче изчака своя миг, който пристигна в 71-ата минута. Тогава пусна пас пред наказателното поле, а се пребори за топката с съперник бранител и я прати в мрежата за единствения гол в мача. Няколко минути по-късно се разписа за “слоновете на нациите ”, само че изравнителното попадение не беше зачетено поради засада. В 87-ата минута получи втори жълт и надлежно червен картон, като по този начин остави “скорпионите ” в понижен състав. В добавеното време Гвинея още веднъж се размина с гол, като Конте и нацелиха по една греда в границите на няколко секунди. Малко преди края на мача точно Конте беше изпъден с втори жълт и надлежно червен картон.

Gambia are through to the quarter-finals at their first-ever Africa Cup of Nations!