Държавното първенство за момчета U12 започна в сряда във Варна

...

Баскетболните финали за момчета U12 започнаха с първите шест мача от груповата фаза

Държавното състезание за момчета U12 стартира в сряда във Варна с първите шест мача от груповата фаза.

Домакинът Черно море Тича започва с най-убедителната победа за деня, откакто завоюва морското дерби в група А с Черноморец със 106:33.

Големи разлики се получиха и в другите срещи от групата. БУБА Баскетбол надделя Локомотив Горна Оряховица със 74:41 след по-силно първо полувреме, а Рилски състезател се наложи над ЦСКА с 62:33 след по-добра игра след почивката.

Далеч повече конспирация предложиха срещите в група B. Ахил завоюва против Миньор 2015 с 36:28, като имаше 7 точки задатък на почивката, който бе и решителен. Не по-малко драма предложи и столичното дерби, в което Шампион 2006 победи Левски с 50:45, като всичко в него се реши в последните минути. Единствено Балкан завоюва с двуцифрена разлика в тази група, побеждавайки Доростол с 59:49.

Финалите не престават през днешния ден с още 12 мача.