ЧФР Клуж се класира за втория предварителен кръг на Шампионската

...

ЧФР Клуж елиминира Астана след страхотен обрат

ЧФР Клуж се класира за втория прелиминарен кръг на Шампионската лига след триумф с 3:1 над Астана в реванша сред двата отбора. В първия мач казаците завоюваха с 1:0, а през днешния ден също съумяха първи да открият резултата в гостуването си в Румъния, само че домакините съумяха да вкарат нужните им три гола и с да докарат общия резултат до 3:2 в своя изгода.

Астана поведе още в 4-ата минута на стадион " Д-р Константин Радулеску " със страховит отдалечен удар на Муртазяев.

Клуж обаче бързо изравни. В 10-ата минута Билел Омрани се разписа с глава след центриране на Джокович отдясно.

В 26-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Омрани стреля към вратата и след рикошет в Постников топката се озова във вратата та 2:1.

В 73-ата минута румънският първенец стигна и до по този начин значимото трето попадение. Отново героят бе Омрани, който се разписа по превъзходен метод с пета след пас по земя от Сушич.

Така ЧФР Клуж продължава напред, където го чака среща с Макаби Тел Авив във втория прелиминарен кръг.