Червей се сдоби с две нови глави след пътуване и

...
Червей се сдоби с две нови глави след пътуване и
Коментари Харесай

Червей се сдоби с две глави след пътуване в Космоса

Червей се снабди с две нови глави след пътешестване и къс престой в Космоса. Новината оповестяват учени, станали очевидци на този феномен.

Една от функционалностите на Международната галактическа станция МИР е да служи като галактическа лаборатория, в която да се изследват в действителни условия какъв би бил резултатът от нескончаем живот в Космоса. Затова и там непрестанно се правят всевъзможни опити.

В рамките на подобен опит на станцията били изпратени плоски червеи, които са известни с регенеративните качества, които имат - в частност способността им да възпроизведат централната си нервна система единствено с дребна част от тялото си.

Половината от червеите, изпратени на Международната галактическа станция, били с отрязани глави, до момента в който другата половина не били докосвани.

И двете групи червеи престояли на станцията 5 седмици, след което сполучливо били върнати на земята, където били изучавани в лаборатории цели 20 месеца.

Тогава учените забелязали, че един от червеите, чиято глава била отрязала, регенерирал, само че не просто регенерирал отрязаната глава, а регенерирал две.

 Експерименти

Това изучило експертите, които били безапелационни, че до близо 2 десетилетия проучване на качествата на плоския червей да регенерира сходно нещо не е било следено.

Това предиздвикало учените да стигнат даже по-далеч - те отрязали двете глави на плоския червей, който за всеобщо учудване още веднъж регенерирал две глави - по една от двата края на тялото.

Резултатът от този опит е доста индикативен за експертите, които учат по какъв начин положението на безтегловност, галактическите полети и престоят в космоса се отразяват върху живите организми.

Пътуването в космоса и петседмичният престой в безтегловност са трансформирали фундаментално регенеративните благоприятни условия на плоския червей.

Това дава опция да се заключи, че безтегловността трансформира и по-сложните организми, като примати.

Изучаването на феномена продължава, тъй като проучванията за въздействието, което престоят в космоса оказва върху човешкото тяло, са извънредно значими.

Източник: sanovnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР