Черно море завърши 0:0 срещу шампиона на Узбекистан Локомотив (Тбилиси)

...

Черно море не успя да победи шампиона на Узбекистан

Черно море приключи 0:0 против първенеца на Узбекистан Локомотив (Тбилиси) в контролна среща, играна през днешния ден в турския курорт Анталия.

Най-доброто състояние за варненци пропусна Радослав Василев в края на първото полувреме, откакто беше изведен в добра позиция в пеналта от Мехди Фенуш, само че ударът му беше блокиран пред голлинията.
Стражът на българите Благой Макенджиев имаше повече работа, само че на три-четири пъти се намеси впечатляващо и избави вратата си от гол.

Първата добра офанзива в мача бе пред вратата на узбеките. В 12-ата минута Александър Цветков проби през центъра, подаде вдясно към Ертан Томбак, който центрира в наказателното поле, където Цветков стреля, само че топката се удари в тялото на защитник.
Последва шут на футболист от Локомотив (Ташкент) от границата на наказателното поле, само че стражът на варненци мазета.

В 26-ата минута Радослав Василев се озова на стрелкова позиция след пас на Георги Илиев, само че ударът му срещна крайници на бранител на Локомотив. В 32-рата минута Ертан Томбак проби по десния фланг, елегантно застъпи топката, където нахлуващия на скорост Ндонгала стреля, само че стражът на отбора от Ташкент улови.

В 38-ата минута последва второ положително избавяне на Макенджиев. След заучено състояние, футболист на Локомотив излезе очи в очи с вратаря на Черно море, който обаче съумя да се намеси и мазета в корнер.

В 43-тата минута Черно море провежда добра контраофанзива. Мариян Огнянов напредна през центъра, подаде към Фенуш, който финтира вратаря, подаде към Василев, който стреля, само че защитник застана на пътя на топката.

След почивката по-опасните положения бяха пред вратата на моряците. В 56-ата минута футболист на Локомотив бе изведен отляво и стреля по диагонала, само че Макенджиев съумя да се намеси и мазета в корнер.

В 66-ата минута състезател на Локомотив засече центриране отляво, само че Макенджиев с крайник предотврати сигурен гол.

След тази обстановка играта се успокои, до края на срещата нямаше повече съществени положения пред двамата вратари и инспекцията завърши при 0:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: 88. Благой Макенджиев, 3. Ертан Томбак, 33. Мирослав Енчев, Диара, Александър Маккуин, 21. Георги Илиев (к), 6. Александър Цветков, 9. Мехди Фенуш, 38. Аристот Ндонгала, 22. Мариян Огнянов, 29. Р. Василев

Второ полувреме: 88. Благой Макенджиев, 23. Илиас Хасани, 8. Емил Янчев, 34. Кононго, 3. Ертан Томбак, Диара, 16. Петър Витанов, Лъчезар Йорданов, 36. Румен Касабов, 90. Мартин Минчев, 29. Марек Кузма