Черно море допусна обрат срещу Левски в мач от 32-рия

...

Левски с нов обрат срещу Черно море

Черно море позволи поврат против Левски в мач от 32-рия финален кръг на efbet Лига. " Моряците " владееха самодейността през целия дуел и сътвориха куп чисти голови обстановки, само че в последна сметка изгубиха с 1:2. Васил Панайотов откри резултата в 17-ата минута, а Радослав Цонев в 71-вата и Валери Божинов в 89-ата донесоха триумфа на " сините ".
Снимка: ПФК Черно море  Левски с нов поврат против Черно море
" Моряците " на Илиан Илиев сътвориха първото състояние в мача. В 3-ата минута Стефан Велев опита изстрел от наказателното поле, само че над вратата. Само Минута по-късно Исмаил Иса засече с глава центриране, само че прати топката право в ръцете на Николай Михайлов. В 9-ата минута Левски насочи първия удар по посока на вратата на Черно море. Здравко Димитров стреля с глава, само че около страничната греда.
В рамките на две минути варненци пропуснаха да открият резултата. Първо в 14-ата минута Исмаил Иса получи топката отляво, напредна и с прострелно центиране откри Файсел Касми, който с десния крайник стреля право в обсега на вратаря. В идната минута пък след центриране отдясно топката мина през наказателното поле, а Мартин Дичев на скорост стреля в близкия ъгъл, само че още веднъж Ники Михайлов избави.

В 17-ата минута обаче стражът на Левски капитулира. Файсел Касми насочи удар фронтално против Михайлов, той в началото мазета, само че топката попадна във Васил Панайотов, който от дъгата на наказателното поле вкара за 1:0. В 27-ата минута Исмаил Иса стреля доста рисково към левия ъгъл на Ники Михайлов, който още веднъж се намеси уверено.
В 41-вата минута " моряците " пропуснаха да удвоят резултата. Файсел Касми се озова самичък против Николай Михайлов и се опита да насочи топката в десния ъгъл, само че стреля отвън очертанията на вратата.
В началните минути на втората част варненци още веднъж владееха самодейността, като още веднъж сътвориха чиста голова опция. След положително взаимоотношение сред Файсел Касми и Леандро Андраде, последният даде топката на Виктор Попов, който стреля от наказателното поле, само че Николай Михайлов още веднъж се намеси и избави сигурен гол.
В 66-ата минута Борислав Цонев опита да изненада Иван Дюлгеров от директен свободен изстрел, само че стражът на Черно море избави. В 71-вата минута Левски изравни. Радослав Цонев извърши по съвършен метод директен свободен удар и прониза Иван Дюлгеров за 1:1.

В 84-ата минутаВасил Панайотов насочи изстрел от границата на наказателното поле, само че Пламен Андреев избави. В 89-ата Валери Божинов с глава донесе триумфа на Левски във Варна - 2:1.

Съставите

Черно море: Иван Дюлгеров, Даниел Димов, Емил Янчев, Виктор Попов, Мартин Дичев (61-Цветомир Панов), Васил Панайотов, Стефан Велев, Файсел Касми (61-Велислав Василев), Леандро Андраде, Родриго Вилела (72-Павел Георгиев), Исмаил Иса

Левски: Николай Михайлов (80-Пламен Андреев), Ивайло Найденов, Начо Монсалве, Георги Александров, Патрик-Габриел Галчев, Асен Митков (46-Радослав Цонев), Драган Михайлович (62-Борислав Цонев), Мартин Петков (63-Стивън Петков), Марин Петков (81-Валери Божинов), Здравко Димитров, Билал Бари
Източник: fakti.bg