Бившият нападател на ЦСКА Али Соу отбеляза третия си гол

...

Али Соу вкара още един гол и изпусна дузпа в Русия

Бившият нападател на ЦСКА Али Соу означи третия си гол в съветската Премиер лига, откакто се разписа при успеха на Ростов с 4:0 в гостуването на Ротор. Гамбиецът пропусна дузпа при резултат 0:0, само че означи третото попадение в 62-рата минута. Преди него Армин Гигович (41') и Понтус Алмквист (59') значително към този момент бяха решили дуела в интерес на гостите, които прекъснаха серия от шест следващи мача без победа. В добавеното време Александър Саплинов оформи крайния резултат.

Още в четвъртата минута гол на Гогуа бе анулиран поради засада, а доста скоро по-късно Али Соу си завоюва дузпа след единоборство точно с Гогуа. Чондрич обаче избави удара от бялата точка на някогашния нападател на ЦСКА. Четири минути преди почивката Ростов въпреки всичко излезе напред в резултата. Корнер пред вратата на домакините докара до безредие, два удара на Хаджикадунич бяха блокирани, само че в последна сметка Гигович прати топката във вратата за 0:1, вкарвайки първия си гол за " жълто-сините ".

В 59-ата минута Понтус Алмквист удвои, откакто засече с глава центриране от корнер. Само три минути по-късно Али Соу реши всичко след солов пробив. В добавеното време Саплинов оформи крайния резултат, засичайки следващото центриране от ъглов удар.

С този триумф Ростов се изкачи на шесто място, до момента в който Ротор остава в зоната на изпадащите.
Източник: fakti.bg