Бившият халф на Лудогорец Христо Златински игра четвърт час за

...

Златински с жълт картон при загуба на Университатя

Бившият халф на Лудогорец Христо Златински игра четвърт час за Университатя (Крайова) в мача от 19-ия кръг на румънското състезание против Ботошани, а отборът му загуби с 0:1 и пропусна чудесна опция да се приближи единствено на точка от водача на ЧФР Клуж. Българинът влезе като запаса в 78-ата минута на мястото на Владимир Сречу, а в края на дуела получи жълт картон. Радослав Димитров също беше в групата на гостите, само че не се появи в игра.

Ботошани за следващ път сподели, че е един от най-стабилните домакини в Лига 1 и стигна до успеха с гол на Георге Мирон в 45-ата минута. Защитникът овладя на гърди топката в наказателното поле и с брилянтен удар я заби в далечния ъгъл на вратата.

Ботошани се изкачи на 4-о място в класирането, като има 35 точки - с една по-малко от третия Университатя.

БОТОШАНИ - УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) 1:0
1:0 Г. Мирон (45)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Лига 1 19 кръг, петък 24 ноември  Ботошани 1:0краен резулат  Университатя (Крайова)