БФС и футболните клубове се обявиха срещу планираните промени в

...
БФС и футболните клубове се обявиха срещу планираните промени в
Коментари Харесай

БФС и клубовете поискаха да не се променя законът за хазарта

БФС и футболните клубове се оповестиха против плануваните промени в Закона за хазарта. Те приканиха ръководещите да отдръпват предложенията си. Отвореното писмо, оповестено в уеб страницата на БФС, е адресирано до президента Румен Радев, министър-председателя Бойко Борисов, ръководителя на Народното събрание Цвета Караянчева и омбудсмана Мая Манолова.

В него се акцентира поддръжката, която фирмите в бранша оказват на българския спорт и се твърди, че уредниците на лотарийни игри заплащат най-високите налози в България, нещо, което напълно неотдавна бе оборено от информация в системата Amadeus на Moody`s в България.
В нея се показва, че за близо 10 години приходите от
хазартни игри в България са се удвоили и единствено за 2017 година са стигнали над 3 милиарда лева А защото данъчните облекчения са големи, платените налози за 2016 година са единствено 177 млн. лева Най-голяма облага се записва от игрите с заличаване на билети. Като съпоставяне се показва, че през 2017 година пазарът на тютюневи произведения е оценен на 3.5 милиарда лева и платените акцизи и Данък добавена стойност са за близо 3 милиарда лева

Ето и обръщението на БФС, без редакторска интервенция:

ОТВОРЕНО ПИСМО

от Българския Футболен съюз и футболните клубове-членове на БФС

по отношение на плануваните законодателни промени за възбрана на рекламата на лицензирани
букмейкъри и лотарийни игри

Българският футболен съюз и футболните клубове-членове на БФС, показваме своето изрично противоречие против оповестените законодателни ограничения против най-масовите и известни развлекателни игри – спортните онлайн
залагания и лотариите.

Организаторите на лотарийни игри заплащат най-високите налози в България. За разлика от всички останали компании, които заплащат 10 % корпоративен налог единствено върху облагата,
лотариите се таксуват с 15 % върху всички доходи от билети.

По закон
лотариите са задължени да изплащат най-малко 50 на 100 от приходите като облаги на участниците в лотарията – обвързване, което те освен извършват, само че и действително изплащат приблизително над 60% на участниците.

От останалите средства
лотариите заделят рекламни бюджети и спонсорство за българския спорт, в частност футбол, и за редица други дела в културата и обществената сфера. Така е във всички останали държави-членки на Европейския съюз, и таман заради това на всички места страната освен контролира, само че и поддържа развиването на лотарийните игри.

Подобна е обстановката и с лицензираните
букмейкъри за спортни залагания, които влагат съществени средства под формата на спонсорство освен за Българския футболен съюз, само че и в редица футболни клубове, като по този метод подкрепят техните бюджети.

На фона на обществената отговорност на българските
лотарии и букмейкъри, политици – водени от неразбираеми ползи, се пробват на процедура да ги унищожават, като забранят рекламата на лотарийни билети и лицензирани букмейкъри.

Обръщаме се към ръководещите – апелирам, оттеглете тези оферти! Не съсипвайте едни от дребното стопански субекти, които генерират устойчиви и солидни доходи в държавния бюджет и дружно с това действително подкрепят спорта и българския футбол, който по този начин или другояче няма достъп до бюджетни средства и през годините се е справял със лични запаси.

От управлението на БФС и клубовете-членове

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР