Без изненади протече 12-ия кръг на Втора лига от МФЛ-Варна.

...

Убедителни победи за отборите от Топ 3 на Втора лига на МФЛ-Варна

Без изненади протече 12-ия кръг на Втора лига от МФЛ-Варна. И трите тима, които са в челото, реализираха безпроблемни победи.

Лидерът Grey goose записа 11-ия си триумф в шампионата, откакто надигра с 6:2 коравия състав на Сони-М. " Сивите гъски " дръпнаха с 3:0 още през първото полувреме след попадения на Тони Атанасов (8`), Цанко Иванов (14`) и Жечо Маринов (18`). Валентин Иванов върна едно за отбора си при започване на втората част, само че в идващите минути на терена имаше единствено един тим - този на лидера в подреждането. Тони Атанасов оформи хеттрика си с точни удари в 26-ата и 34-ата мин., а Габриел Атанасов се разписа сред тях  - в 32-ата. Крайното 2:6 оформи Валентин Иванов малко преди края.

МФК TNT продължава да поддържа разликата от пет точки до водача. В този кръг " динамитите " разгромиха МФК Ботев-18 с 6:0. Атанас Алексиев откри резултата в 5-ата мин., а Диян Начев удвои в 11-ата. През втората част TNT стигна до нови четири попадения. Две от тях бяха дело на Димитър Желязков (27`, 39`), а по едно осъществиха Радослав Йорданов (21`) и Недялко Иванов (29`).

Третият в класирането MFC Pulse победи с 3:1 FC INTERSTARS и събра 26 точки, с две по-малко от " динамитите ". Красен Георгиев откри в 15-ата мин., а в 27-ата Стефан Стефанов удвои разликата. " Канарчетата " върнаха един гол секунди по-късно посредством Тодор Дилов, само че Теодор Иванов постави точка на разногласието в 34-ата.

Пета победа в последните си шест мача записа тимът на МФК Хищници. В този кръг триумфът бе с 4:3 над АФК Абсолют Варна. Диан Найденов, Станислав Михайлов и Атанас Василев дадоха сериозен задатък на отбора си с голове в 1-ата 19-ата и 35-ата мин. Радостин Петков върна един в 33-ата, само че секунди по-късно Диан Найденов направи 4:1. В последните минути Светослав Тодоров и Кенан Хюсню върнаха интригата, само че Абсолют по този начин и не съумя да стигне до равенството.

Четвъртият си триумф в това състезание записа АФК Албион, откакто надигра с 3:2 МФК Владислав. Милен Славов даде задатък на владиславци в 17-ата мин., само че " островитяните " обърнаха до 3:1 в своя изгода посредством Владимир Владимиров (18`), Антон Балев (22`) и Веселин Илиев (37`). Милен Славов оформи крайния резултат с втория си гол минута преди края.