Байер (Леверкузен) оглави временното класиране в Група А на турнира

...

Леверкузен окупира върха в Група А, вкара 4 гола на АЕК

Байер (Леверкузен) оглави краткотрайното класиране в Група " А " на шампионата Лига Европа, откакто надигра АЕК (Ларнака) на личен терен.

Немският гранд се наложи с 4:2, след попадения на Хаверц, Брант и Аларио, разписал се на два пъти в мача.

Футболистите на Байер не престават да бележат приблизително по 3 попадения в своите мачове от конкуренцията.

Снимка 381996
Източник:

Звездите на АЕК (Ларнака) не бяха губили в 7 от предходните си 8 мачa от Лига Европа, само че през днешния ден се пречупиха.

Байер (Леверкузен) се наложи с 3:2 в предходния си мач от тази фаза на конкуренцията, против Лудогорец, което води до общ брой от цялостни 6 точки от двете изиграни от отбора срещи досега.

В 25-ата минута Тричковски получи положително подаване и от въздуха засече топката в мрежата за изненадващото за почитателите на домакините 0:1. При повторенията обаче се видя, че капитанът на гостите е в състояние на засада сега, в който насочва изстрела си. Попадението остана налично.

Снимка 381999
Източник:

Резултатът беше подравнен минута преди почивката, когато геният на Байер Кай Хаверц бе прецизен за 1:1.

Снимка 381998
Източник:

С две попадения през вторите 45 минути Аларио направи обрата цялостен - 3:1, само че в последните две минути бяха маркирани нови два гола.

За благополучие на Байер, те бяха по едно във всяка врата.

Първо влезлият като запаса Распас вкара за 3:2, а малко по-късно Юлиан Брант, още веднъж от много съмненителна обстановка, що се касае до по-скоро забележимата в тази ситуация засада, оформи крайното 4:2.