Българският шампион Лудогорец започна с победа лагера си в турския

...

Лудогорец започна с победа при новия треньор, удари в контрола Бачка Топола

Българският първенец Лудогорец стартира с победа лагера си в турския курорт Белек. " Орлите " се постановиха над сръбския Бачка Топола с 2:1.

Лудогорец стартира доста мощно. Българските футболисти разпростираха играта доста необятно, като не се притесняваха да разиграват топката в своята половина.

" Орлите " поведоха в 7-ата минута. Жордан Икоко смъкна топката с глава в наказателното поле и Бърнард Текпетей вкара от преференциално състояние за 1:0. Малко след попадението Мавис Чибота направи необикновен пропуск от близко.

Снимка: Фейсбук  Лудогорец стартира с победа при новия треньор, удари в контрола Бачка Топола (ВИДЕО)
Постепенно футболистите на Бачка Топола изравниха играта. Те се възползваха от " необятната " отбрана на Лудогорец. Янко Тумбашевич остана самичък против Ренан. Бразилският пазач излезе самоуверено напред и избави с гърди сигурен гол.

В 36-ата минута дуото Икоко - Текпетей създаде второто попадение в мача. Икоко напредна отдясно и подаде топката на тепсия на Текпетей, който пред голлинията не можеше да сгреши.

Юг Станойев върна едно попадение незабавно по-късно. Той излезе от дълбочина самичък против Ренан и прониза вратаря на Лудогорец.
В идващите няколко минути футболистите на Бачка Топола упражниха сериозен напън със серия от корнери. На два пъти Ренан направи страхотни спасявания и задържа преднината на българския тим до почивката.

Валдас Дамбраускас сменя целия си тим при започване на второто полувреме. Тактиката на Лудогорец се смени напълно. Динамиката от първото полувреме изчезна напълно.

Българският тим доминираше в притежанието на топката, само че се беше затворил. Пропуските в защитата изчезнаха, само че и обстановките пред сръбския вратар липсваха.
В 60-ата минута Младен Кръстаич последва образеца на литовския си сътрудник и смени всичките си футболисти. Това още повече сби играта. Сърбите само се отличаваха с по-грубата си игра.

Така след доста игра в центъра времето на срещата изтече. Както и през първото полувреме съдията свири края няколко секунди преди края на постоянното време.

Общо взето двата тима не бяха равностойни, само че разликата в резултата остана минимална. Дано Дамбраускас да е останал впечатлен от своите ученици, които за първи път видя в игрова конюнктура.

Източник: fakti.bg