Българският шампион Лудогорец записа най-убедителната си победа от началото на

...

Лудогорец размаза Локомотив София

Българският първенец Лудогорец записа най-убедителната си победа от началото на сезона, откакто напряко попиля завърналия се в елита Локомотив София с резултат 5:0 във втория съботен дуел от петия кръг на efbet Лига. Вандерсон даде звук за головото шоу в 21-ата, а Доминик Янков удвои в 23-ата минута. В 51-ата Жосуе Са оформи класиката с красиво попадение, а след час игра Мавис Чибота осъществя още един гол. Резервата Каули Оливейра оформи крайния резултат в 68-ата минута.

Срещата започва в умерено движение, като първият удар пристигна в шестата минута, когато Александър Александров стреля от свободен удар, само че много неопределено.

Пет минути по-късно домакините имаха добър късмет да поведат. Вандерсон бе изведен от Георги Терзиев зад отбраната на гостите отляво, след което напредна към наказателното поле и шутира, само че над напречната греда.

В 13-ата минута Вандерсон означи във вратата на Локомотив Сф, само че попадението не бе зачетено. Кирил Десподов получи отдясно, след което върна топката към наказателното поле, където Доминик Янков отигра за Вандерсон, а българският национал осъществя. Флагът на страничния арбитър бе вдигнат чак след офанзивата на „ орлите “, а обстановката беше прегледана със системата ВАР, която удостовери решението за нередовна позиция на Десподов.

Само три минути по-късно беше анулиран втори гол за домакините. Отново Вандерсон вкара топката във вратата, откакто бе изведен самичък против Любенов, само че и този път бразилецът бе в нередовно състояние и попадението не бе зачетено.

Все отново, от третия опит в 21-ата минута, Вандерсон съумя да открие резултата. Той получи топката от Мавис Чибота сред двамата централни бранители на „ железничарите “, обърна се и със мощен удар по земята означи за 1:0.

120 секунди по-късно Лудогорец към този момент имаше преднина от две попадения. Чибота получи пас отляво, влезе във вътрешността от фланга, откакто се оправи с Красимир Милошев и Селсо Рапосо. Последва пас за непокрития Доминик Янков на границата на дребното наказателно поле и младокът не сбърка от близко за 2:0.

В идващите минути „ орлите “ продължиха да държат повече топката и направляваха темпото, само че нови рискови обстановки пред Любенов липсваха.

Към края на полувремето Локо София погледна по-смело към вратата на Серджио Падт, само че ударите на Мики Орачев и Селсо Рапосо бяха блокирани.

На почивката бяха осъществени две промени в състава на Локо София. Карим Бухмиди и Октавио се появиха на местата на Илия Димитров и Александър Александров.

В 50-ата минута Лудогорец бе на косъм от трето попадение. Десподов центрира от свободен удар в наказателното поле, където Терзиев се измъкна зад отбраната на Локомотив и стреля с глава, само че Любенов избави. Последва неточна добавка на Вандерсон.

Буквално секунди по-късно третият гол стана факт. Момент след предходната обстановка топката стигна до Кирил Десподов, който центрира чудесно отдясно, а в наказателното поле място си бе намерил Жосуе Са, който с доста мощен удар разстреля Любенов за 3:0.

Лудогорец нямаше желание да стопира и стигна до ново попадение в 59-ата минута. Отново Десподов бе изведен зад отбраната на столичните „ железничари “, напредна отдясно в наказателното поле и комбинира с Мавис Чибота, който на празна врата се разписа без проблеми за 4:0.

Въпреки резултата първенците продължиха да нападат и това още веднъж даде резултат в 68-ата минута. Чибота записа третата си асистенция довечера, откакто откри резервата Каули Оливейра на скорост. Бразилецът овладя добре в наказателното поле и не остави шансове на Любенов с прекрасен диагонален удар – 5:0.

Гостите насочиха първия си прецизен удар в 78-ата минута, когато резервата Откавио проби добре в половината на Лудогорец, стигна до наказателното поле и стреля, само че Падт мазета. Топката стигна до Карим Бухмиди, който залъга Чибота и шутира в близкия ъгъл, само че още веднъж нидерландският пазач мазета в корнер.

Пет минути по-късно Лудогорец удари греда. Ихинио Марин опита хитро да изведе с тил към вратата Дорин Ротариу и се получи въпреки и след рикошет в състезател на Локомотив. Румънецът напредна на скорост, влезе в наказателното поле, залъга съперников състезател и стреля, само че топката се отби от напречната греда на Любенов.
Източник: fakti.bg