Българският национален отбор по волейбол стартира с категорична победа с

...

Волейболистките стартираха с категорична победа в Лигата на нациите

Българският народен тим по волейбол започва с безапелационна победа с 3:0 (25:12, 25:17, 25:19) Над Хърватия в първия си мач от Лигата на нациите, игран в зала " Нипон Гайши " в Нагоя (Япония).

Лошата вест обаче е, че капитанът Мирослава Паскова получи травма в глезена в третия гейм.

Това беше изключително значим триумф, така като и двата тима са от " чалънджър " отборите, които може да отпаднат от комерсиалния шампионат.

Най-резултатни за българките бяха Мария Йорданова с 13 точки и Радостина Маринова с 12.

Нашите изоставаха с 2:6 при започване на първия гейм, само че изравниха при 8:8 и направиха две впечатляващи серии с по пет безответни точки, които им дадоха неизпълним задатък.

Българките завоюваха с лекост втория гейм, а в третия още веднъж имаха огромен пасив, повишен до пет точки при 6:11. Националките изравниха при 13:13, когато се случи травмата на капитанката Мирослава Паскова. Тя обърна гален и напусна мача, като до този миг бе записала девет точки. Тя бе сменена от Елена Бечева. Играта продължи равностойно по-късно, " лъвиците " взеха глътка въздух и продължиха освободено до края. Две блокади на Мира Тодорова сложиха завършек на срещата за 25:19.

Следващата среща на тима на Лоренцо Мичели е на 1 юни от 09:00 българско време. Съперник е Доминиканската Република, която започва със загуба с 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 15:25) против домакина Япони
Източник: novsport.com