Българката Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на турнира по

...

Терзийска се класира за четвъртфиналите в Египет

Българката Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди $. Терзийска се наложи поставената под номер 3 представителка на домакините Сандра Самир със 7:6(4), 6:3 след 101 минути игра. 22-годишната софиянка на два пъти пропиля пробив задатък в първия сет, в който въпреки всичко стигна до триумфа със 7:4 точки в тайбрека.

Във втората част тя навакса закъснение от 1:3 и със серия от пет следващи гейма победи. Така Терзийска проработи 2 точки за международната класация и 367 $, а идната й съперничка ще бъде шестата в схемата Лаура-Йоана Андрей (Румъния). Българката към този момент е в серия от седем следващи победи във веригата на ITF, откакто през предходната седмица завоюва различен шампионат от същия сан в Шарм Ел Шейх. /sportal.bg
Източник: dnesplus.bg