Атлетико Мадрид спечели един от най-драматичните мачове от началото на

...

Атлетико спечели мач с три обрата, три дузпи и човек по-малко за повече от половин час

Атлетико Мадрид завоюва един от най-драматичните мачове от началото на сезона в испанската Примера Дивизион, минавайки през три обрата, три дузпи и червен картон.

Луис Суарез получи правото да извършва първия углавен удар, само че уругваецът не съумя да преодолее стражът на Хетафе Давид Сориа.

И въпреки всичко Анхел Кореа и Матеуш Куня дадоха задатък от два гола на „ дюшекчиите.

Последва обаче същинско знамение за гостите, които обърнаха резултата още до 42', с помощта на Борха Майорал и цели две дузпи на Енес Юнал.

Ако смятате, че това е шокиращо, изчакайте, тъй като занапред драмата ще стига своята кулминационна точка в дуела.

Кореа направи резултата 3:3 в четвъртата добавена минута на първата част.

След почивката Фелипе бе пратен под душовете с пряк червен картон в 58' за доста грубото му нарушаване против Мауро Арамбари.

Последваха извънредно тежки минути за играчите на Диего Симеоне, само че все пак в 89' Марио Ермосо вкара може би най-красивият гол в кариерата си. Той се хвърли на странична ножица в наказателното поле, с цел да преодолее за един финален път Сориа и да завоюва трите точки за Мадрид след крайното 4:3.

Шампионите се върнаха в топ 4 след този триумф, въпреки и преди Барселона да изиграе своя мач с Еспаньол в неделя.

Хетафе пък към момента остава покрай зоната на изпадащите, само че с оглед класата в състава на Кике Флорес би било шокиращо, в случай че тимът се озове в Сегунда Дивизион.