Аталанта спечели с 1:0 като гост срещу Верона в двубой

...

Аталанта спечели с 1:0 като гост срещу Верона в двубой от третия кръг в Серия А на Италия. О

Аталанта завоюва с 1:0 като посетител против Верона в дуел от третия кръг в Серия А на Италия. Отборът от Бергамо има актив от 7 точки на трето място в класирането след втория си следващ триумф на непознат терен.

Попадение на нидерландеца Теун Компайнерс след асистенция на неговия съотечественик Мартен де Роон в 50-ата минута обезпечи скъпата победа за бергамаските.

В 64-ата минута Руслан Малиновски пропусна да се разпише във вратата на Верона, а гостуващият тим контролираше събитията на терена. Рафаел Толой не беше прецизен при завършващия удар четири минути преди приключване на постоянното време и също не съумя да осъществя втори гол за гостите.

Верона се намира на 16-то място в класирането със единствено една извоювана точка. В друга среща от кръга Салернитана победи с 4:0 вкъщи Сампдория.
Източник: front.bg