Арсенал спечели лондонското дерби срещу Тотнъм с 3:1. Артилеристите“ откриха

...

Арсенал спечели лондонското дерби срещу Тотнъм

Арсенал завоюва лондонското дерби против Тотнъм с 3:1. „ Артилеристите “ откриха резултата на „ Емирейтс Стейдиъм “ със страховит гол на Томас Партей в 20-ата минута, само че техният противник изравни 11 по-късно посредством Хари Кейн от дузпа, отсъдена за нарушаване против Ричарлисон.

В началото на втората част Габриел Жезус даде нов задатък за своя отбор, преди в 62-ата минута Емерсон Роял да бъде изпъден за нарушаване против Габриел Мартинели. Пет минути, откакто останаха с човек по-малко „ шпорите “ инкасираха трето попадение, чийто създател бе капитанът на домакините Гранит Джака.

Снимка: БГНЕС  Арсенал завоюва лондонското дерби против Тотнъм (ВИДЕО)
С трите точки Арсенал си подсигурява върха за най-малко още един кръг, събирайки общо 21 – с 4 повече от Манчестър Сити и днешния си противник.

„ Топчиите “ започнаха надалеч по-активно от своите градски противници, а Мартинели удари дясната греда от външната страна. Минута по-късно центриране отдясно откри Джака, само че швейцарският халф нямаше по какъв начин да играе с топката по най-хубавия метод. Гостите отвърнаха с рисково центриране от фал, на чийто връх се озова Ричарлисон. Бразилецът закачи топката, само че не можа да нанесе прекрасен удар.В 16-ата минута Джака стреля рисково по земя, само че топката мина до лявата греда на Лорис.
Четири минути след удара на Джака нов опит за удар от отдалеченост за Арсенал се оказа сполучлив. Сака разигра с Уайт отдясно, а англичанинът насочи към Партей, който с удар в близкия ъгъл остави без никакъв късмет Лорис.

Точно след половин час игра Габриел Магаляеш работи непремерено и препъна своя съотечественик Ричарлисон в наказателното поле. Хари Кейн бе непогрешим от бялата точка, макар че стреля в средата на вратата с неособено доста мощ.

Едва 2 минути преди края на първата част Жезус дриблира по извънреден метод сред трима играчи на Тотнъм и нанесе рисков удар, само че право в тялото на Лорис.

Втората част започва стремително за " топчиите ", които поведоха след единствено четири минути игра. Тогава Сака стреля, а Лорис избави изстрела му, само че наоколо дебнеше Жезус, който добута топката във вратата.
Около четвърт час след гола на домакините Емерсон застъпи жестоко Мартинели край тъч линията. Съдията оцени това като прекомерно тежко нарушение и непосредствено изгони крайния защитник.
В 67-ата минута Арсенал сътвори добра офанзива през центъра, като Джака се възползва от дълго повеждане на Мартинели,което пък даде сполучлив завършек на офанзивата, защото някогашният състезател на Гладбах прати кълбото във вратата на Лорис за трети път с отмерен удар.

Минута преди края на редовоното време Тиърни опита удар от 26-27 метра диагонално, само че Лорис мазета в ъглов удар.

Източник: fakti.bg