Алексей Петров е застрелян в столичния квартал Драгалевци, близо до

...
Алексей Петров е застрелян в столичния квартал Драгалевци, близо до
Коментари Харесай

Алексей Петров е застрелян в София

Алексей Петров е убит в столичния квартал " Драгалевци ", покрай лифта, заяви Българското национално радио.   Това са удостоверили пред БНР източници от Министерство на вътрешните работи. По информация на " Хоризонт " по Петров е стреляно с пушка.   Има и тежко ранена жена, която се е разхождала с Петров в региона. 

На мястото има засилено полицейско наличие. Извършва се оглед.
  Българска телеграфна агенция оповестява, че потърпевшата жена при стрелбата в столичния кв. „ Драгалевци “ е закарана в „ Пирогов “, базирайки се на информация от Центъра за незабавна здравна помощ – София. 
Възлови места в София са блокирани от полицията по отношение на следствието на убийството на Алексей Петров, оповестиха от Министерство на вътрешните работи за Българска телеграфна агенция.   Роденият през 1962 година Алексей Петров е някогашна барета от Специализирания отряд за битка с тероризма, помощник на НСС. Бивш специфичен консултант и в Държавна организация " Национална сигурност " (ДАНС), напомня БНР.   Алексей Петров напуща баретите при започване на 90-те години на предишния век. След това се насочва към частния бизнес. Той е измежду учредителите и на Съюза на някогашните барети. Създава няколко застрахователни компании.    На 14 август 2002 година против него бе осъществен несполучлив атентат на басейна " Спартак ". Тогава Петров бе прострелян в гърдите и крайници.    На 29 октомври 2015 година още веднъж бе осъществен несполучлив атентат против него, той път той бе осъществен с гранатомет, показва още БНР.

Става въпрос за засягане на доста тежки ползи, позволи юристът и някогашен шеф на Национална следствена служба Бойко Найденов    " Става въпрос за засягане на доста тежки ползи ", разяснява пред публицисти във връзка убийството на Алексей Петров юристът Бойко Найденов, представен от Българска телеграфна агенция.

Найденов, който е някогашен шеф на Националната следствена работа (НСлС), който изпълняваше и изпълняващ функционалностите на основен прокурор в интервала ноември 2012 - януари 2013 година, сподели, че познава убития предприемач от следствието по делото „ Октопод “. " Той беше арестуван, аз по-късно напуснах през 2013 година ", уточни Найденов.   " Ако имаше правораздаване, може би, нямаше да се стигне дотук. Ако, примерно, той беше направил закононарушение, да кажем, както предполагахме, и работеше правосъдната система по един добър метод, може би резултатът щеше да е различен и щеше да е жив. Но в случай че е бил почтен, то остава нещо друго – кой би направил ликвидиране. Значи тук става въпрос за засягане на доста тежки ползи, отговори Найденов на въпроса по какъв начин си изяснява случилото се.   Юристът направи коментара си пред публицисти, минавайки към мястото на убийството, в опит да се прибере до дома си, изясни той, наричайки неуместно блокирането на града поради убийството. " Не може поради това, че жертвата се назовава еди-как си, да се подхващат изключителни ограничения, законът би трябвало да е идентичен за всички ", сподели Найденов.

Роман Логвиненко, наказан за опита за атентат против Алексей Петров през 2015 година, е предварително освободен от пандиза през май
Роман Логвиненко, наказан за опита за атентат против Алексей Петров през 2015 година е предварително освободен от пандиза май месец от Апелативен съд - София, написа Българска телеграфна агенция, базирайки се на информация в съда.

Апелативният съд постановява условно предварително освобождение на Логвиненко на 29 май. Като му постанова изпитателен период в размера на наказването, което му остава да изтърпи. Към 12 април то е две години, шест месеца и 11 дни. „ Към сегашния миг наказаното лице е дало задоволително доказателства за своето коригиране “, се показва в претекстовете на съда.   С определението си апелативните съдии анулират решението на Софийски градски съд, с което настояването на Логвиненко за освобождение е отхвърлено. Според съдията молбата на наказания е неоснователна, тъй като въпреки да е преполовен срокът на изтърпяване на присъдата, по смисъла на закона, не са налице останалите предпоставки за предварително освобождение, най-важната от които е представянето на безапелационни доказателства за коригиране на ограничения от независимост. Шефът на пандиза е дал мнение, че са нужни най-малко още шест месеца, през които държанието на наказания да бъде прецизно следено, като отбелязва, че макар няколко поощрения и награди, държанието на Логвиненко в пандиза не е било напълно безрезервно. Прокурорът също е изискал да не бъде почетена молбата на наказания.   Също по този начин от затворническата администрация показват, че Логвиненко демонстрира положително държание и блян към безпроблемно изтърпяване на наказването, само че и демонстрира неразумно и рисково държание.   На 6 юли 2021 година Логвиненко е приет за отговорен от Върховния касационен съд за това, че от началото на пролетта на 2014 година до 29.10.2015 година в съучастничество като помощник с Артьом Темпински – причинител, Максим Чорний – причинител, и Йевен Балков – помощник, съзнателно улеснил осъществяването на опит за ликвидиране на Алексей Петров. Той е набавил пари, провел следенето и дал препоръки, като на 29.10.2015 година в гр. София причинителите произвели изстрели с два броя гранатомети към лек автомобил, в който пътували Алексей Петров и негов сателит. Автомобилът бил брониран и снарядите не проникнали в него.
Източник: profit.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР