Александър Лазаров се класира за втория кръг на квалификациите на

...

Александър Лазаров стартира с победа за ЧРД на турнира по тенис в Роан

Александър Лазаров се класира за втория кръг на квалификациите на шампионата по тенис на твърда настилка в зала от сериите " Чалънджър " във френския град Роан с награден фонд 90 280 евро. Лазаров, който през днешния ден навършва 25 години, победи на старта мароканеца Елиот Беншетри с 6:4, 6:1 в мач, траял час и 10 минути, предава Българска телеграфна агенция.

Българинът имаше проблеми единствено в първия сет. Той поведе с 2:0, позволи поврат и закъснение с 2:3, само че до края на частта даде единствено още един гейм на съперника си. С два пробива във втория сет Лазаров, подложен под номер 1 в схемата на пресявките, стигна до триумфа.

Негов противник в конфликта за влизане в главната скица ще бъде представителят на Естония Марк Ладжал.

Място в главната скица към този момент имат други двама българи - Димитър Кузманов и Адриан Андреев.
Източник: fakti.bg