Ако имате особено активен ум, мантрата Буд-до може да ви

...
Ако имате особено активен ум, мантрата Буд-до може да ви
Коментари Харесай

„Буд-до“- нека си припомним тази полезна мантра

Ако имате изключително деен разум, мантрата „ Буд-до ” може да ви е потребна. Вдишваме на „ Буд ” и издишваме на „ -до ” и мислим това с всяко дихание. Това е метод да поддържате концентрацията: и по този начин, през идващите 15 минути правете анапанасати, влагайки цялото си внимание, събирайки мозъка си върху мантричния тон „ Буд-до ”. Това написа Аджан Сумейдо в своята „ Осъзнатост: Пътят към безсмъртието “. Нека си пропомним тази потребна мантра. 
Учете се да упражнявате мозъка си до точката на изясненост и бляскавост, а не просто да потъвате в бездейност. Това изисква непрекъснато изпитание: едно поемане на „ Буд ” – изцяло блестящо и ясно в мозъка, самата мисъл се надига ясна от началото до края на вдишването, и след това издишвате с „ -до ”. Да го опитаме всички. Изпада ни случай да вършим точно това – след това ще решаваме персоналните си и международни проблеми. В този миг казусът изисква единствено толкоз. Въведете мантрата в съзнанието си. Направете я изцяло осъзната, а не нещо механично и пасивно, което притъпява мозъка ви. Енергизирайте мозъка, тъй че вдъшването на „ Буд ” да е блестящо поемане, не просто машинален „ Буд ”-звук, който отмира, тъй като не е опреснен от мозъка ви. Можете да пресъздавате изписването на сричката в границите на вдишването – от началото до края. После „ -до ” при издишването се извършва по същия метод, тъй че имаме дълготрайност на усилието, а не спорадични пикове при старта и провали.
Отбележете има ли някакви завладяващи, натрапчиви, мисли, които се появяват – някоя глупава фраза, която минава през мозъка ви. Ако потънете в пасивно положение, натрапчивите мисли ще надделеят. 
Но учещи се да разбирате по какъв начин работи мозъкът и по какъв начин ловко да го употребявате, вие вземате тази съответна мисъл – концепцията „ Буд-до ” (Буда – Този, който знае), и я държите в мозъка си като мисъл. 
Не като натрапчива мисъл на навика, а като веща приложимост на мисълта за поддържане на концентрацията в границите на едно поемане и едно издишване, и по този начин – 15 минути.Практиката се състои в това без значение какъв брой пъти се неуспехите и мозъкът ви се зарее, просто да отбележите, че сте се разсеяли или че си мислите за това, или че не ви се занимава с „ Буд-до ” – „ Не желая да върша това. Искам да си седнал съм по този начин, без да влагам никакво изпитание. Не ми се прави. ” Или може би имате други неща в мозъка си – прокрадващи се по периферията на съзнанието, и вие би трябвало да ги забележите.Отбележете в какво въодушевление е мозъкът ви. Не бъдете сериозни и не се обезкуражавайте, просто умерено отчетете дали мантрата ви е успокоила, или се чувствате успани, или от самото начало нещо сте умували, или сте били съсредоточени. Просто с цел да знаете. 
С тази процедура можете да научите къде са слабостите ви и къде има наклонност да се изгубите. Ставате очевидец на чертите на характера, които сте развили в живота си, не с цел да ги критикувате, а с цел да знаете по какъв начин да се справяте с тях, а не да бъдете техни плебеи.
Думата „ Буддо ” е дума, която можете да развиете в живота си като нещо, с което да запълвате мозъка, вместо с паники и всевъзможни нездравословни привички. Вземете думата, огледйте я, чуйте я. „ Буддо! ” Означава Този, който знае, Буда, Пробуденият, Онова, което е будно. Можете да я пресъздавате в мозъка си. Използваме „ Буддо ” не като тояга, а като движимост прийом, с цел да пуснем неприятните мисли да си идат.
Източник: spisanie8.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР