Ювентус и Торино завършиха наравно 1:1 в „Дерби дела Моле”.

...

Торино не се даде на Ювентус, Белоти най-накрая се отпуши

Ювентус и Торино приключиха наедно 1:1 в „ Дерби каузи Моле”. Срещата на „ Алианц Стейдиъм” беше от 26-ия кръг на Серия А. Матайс де Лихт откри резултата в 12-ата минута, а малко след час игра Андреа Белоти изравни.

Двата отбора изиграха двуостър мач, в който изпуснаха по няколко положителни състояние. Доста под равнището си се показа новата звезда на „ бианконерите” Душан Влахович, който бе неосезаем.

След тази среща Юве продължава да е 4-и с 47 точки, до момента в който „ биковете” са 10-и с 33 точки.

Двубоят изненадващо стартира по-добре за гостите. В 8-ата минута пред Белоти се откри отличен късмет след пас на Синго, само че пропусна да засече подаването му. Три минути по-късно "бианконерите " дадоха отговор с отлична контраофанзива. Локатели изведе Рабио отляво, който напредна и потърси далечния ъгъл, само че топката мина рисково около вратата.

В 13-ата минута Юве излезе напред в резултата. Домакините получиха право да изпълнят корнер. Куадрадо центрира остро на далечна греда, където Де Лихт надскочи Войвода и с глава прониза вратата за 1:0.

Малко по-късно Куадрадо опита да се разпише от директен свободен удар, само че топката мина рисково около вратата. Високото движение на игра продължи. В 23-ата минута домакините имаха нов панс да усилят задатъка си. Първоначално Мората стреля мощно от границата на наказателното поле, а Милинкович-Савич съумя да избие. Топката още веднъж се озова в испанеца, който насочи нов удар, само че този път стражът улови.

В добавеното време на първата част Белоти насочи удар с глава след центриране от корнер, само че стреля около вратата.

Втората част стартира по сходство на първата. В 50-ата минута Войвода проби отляво и пусна към Мандрагора на границата на наказателното поле. Халфът насочи техничен удар, само че Шчесни се намеси ослепително и мазета в корнер. В 53-ата минута Дибала получи травма и беше сменен от МакКени. Именно пред американеца се откри отличен късмет за гол малко по-късно, само че ударът му беше блокиран.

В 62-ата минута Торино изравни. Брекало проби отляво, оправи се с Куадрадо до аутлинията и центрира в пеналта, където Белоти с удар от въздуха матира Шчесни за 1:1. Юве опита да реагира незабавно, като Влахович се озова на стрелкова позиция, само че ударът му попадна право в Джиджи.

"Биковете " продължиха да играят по-добре и единствено три минути, откакто изравниха, можеше да поведат. Брекало още веднъж проби чудесно отляво и с пета пусна към Мандрагора, който потърси далечния ъгъл, само че след рикошет топката мина рисково около вратата.

Ювентус – Торино 1:1

1:0 Матайс де Лихт (13)

1:1 Андреа Белоти (62)

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Алекс Сандро, Де Лихт, Пелегрини (46 - Де Шилио), Рабио, Локатели (74 - Артур), Закария, Дибала (53 - МакКени), Мората, Влахович (74 - Кийн)

Треньор: Масимилиано Алегри

Торино: Милинкович-Савич, Бремер (89 - Бонджорно), Белоти (79 - Санабрия), Брекало (75 - Пяца), Джиджи, Лукич, Мандрагора, Побега, Родригес, Синго (79 - Ансалди), Войвода

Треньор: Иван Юрич

Съдия: Давиде Маса