Ямбол победи с 86:69 (24:22, 29:16, 18:13, 15:18) Левски като

...

Ямбол наказа лошо Левски

Ямбол победи с 86:69 (24:22, 29:16, 18:13, 15:18) Левски като хазаин в мач от 21-вия кръг на НБЛ. Успехът е седми за отбора на Александър Алексиев, който има и 12 загуби в сметката си, а „ сините “ са с баланс 11-8.

Мачът в зала „ Диана “ стартира като дерби, само че продължи като такова единствено през първите 10 минути, в които Ямбол взе преднина пред противника си единствено с 2 точки. Във втората част домакините тотално надиграха баскетболистите на Димитър Ангелов и на почивката се отдръпнаха с удобен задатък от 15 точки. След паузата още веднъж последва равностойна игра, само че все пак Ямбол добави още 5 точки пред столичния гранд. Левски съумя да завоюва заключителната четвърт, само че това не промени с нищо крайния излаз на срещата.

За Ямбол Иван Лилов беше най-резултатен със 17 точки, 15 вкара Декуан Морис.

Златин Георгиев се разписа с дабъл-дабъл - 15 точки и 10 битки за Левски, по 12 прибавиха Марио Боянов и Лъчезар Димитров.