Волейболният отбор на Левски приключи участието си в европейските клубни

...

Волейболният Левски приключи участието си в европейските клубни турнири

Волейболният тим на Левски завърши присъединяване си в европейските клубни шампионати. "Сините " изгубиха от австрийския Амщетен с 1:3 (19:25, 25:19, 23:25, 19:25) в сеща-реванш от 1/16-финалите на шампионата "Чалъндж къп " в зала "Левски София ", след което отстъпиха и в "златния " гейм с 14:16 след близо два часа игра.

Вчера волейболистите на Левски завоюваха безапелационно с 3:0 (25:19, 25:18, 25:14), само че през днешния ден очевидно бяха подценили противника и изигра слаб мач.

По съглашение сред клубовете двата мача се играха в София поради строгите противоепидемични ограничения в Австрия.

След като си размениха по един гейм довечера, третата част също беше оспорвана, само че гостите завоюваха последните две точки и поведоха в резултата.

Австрийските волейболисти взеха задатък от 17:6 в четвъртия гейм и след 25:19 завоюваха мача с 3:1. В последвалия "златен " гейм домакините дадоха всичко от себе си, само че след 14:14 играчите на Амщетен взеха две следващи точки и си осигуриха крайния триумф, продължавайки напред в шампионата.

16-годишният диагонал Кристиян Титрийски беше най-полезен за Левски със 17 точки. Венислав Антов добави 12, а с по 11 точки приключиха Самуил Вълчинов и Светослав Гоцев. 10 точки записа Гордън Люцканов.

За гостите 22 точки осъществя Патрик Напиорковски, а 20 Александър Веселинович.

Амщетен ще играе против швейцарския Лозана на осминафиналите на шампионата.

Левски се завърна в Европа след тригодишна пауза, само че не съумя да продължи присъединяване си в конкуренцията.