Волейболистите на Локомотив (Пловдив) стартираха със загуба кампанията си н

...

Локо Пд стартира с тежка загуба от Марек в мъжката Супер Вол...

Волейболистите на Локомотив (Пловдив) стартираха със загуба акцията си н мъжката Супер Волей, измежду като отстъпиха като посетители пред Марек Юнион-Ивкони в Дупница с 3:0 (25:20, 25:23, 25:22). Мачът бе от втори кръг на шампионата, а пловдивчани имат едно отсрочено домакинство на Славия.

Двата отбора започнаха равностойно, след което домакините поведоха, с помощта на офанзивата и мощния си начален удар. Волейболистите на Локомотив съумяха да ги настигнат още веднъж, само че не удържаха темпото и Марек още веднъж излезе напред. Играта им на всички детайли остана постоянна и, макар че противникът се приближи оптимално при 19:19 и 21:20. До края дупничани не срещнаха повече проблеми и поведоха в мача.

Във втория гейм Локомотив потегли мощно с 3:0. Атаката на дупнишкия отбор още веднъж бе печелившият детайл и Марек още веднъж поведе. Гостите позволиха повече персонални неточности и това се оказа решаващо. Впоследствие състезателите от града под тепетата за следващ път съкратиха дистанцията, само че волята и духът на съперника надви.

Третият гейм продължи под диктовката на пловдивчани, само че след 15:13 и 17:16 домакините дефинитивно поеха самодейността и взеха нещата в свои ръце. Момчетата на Найден Найденов бяха по-добрият тим и закономерно записаха чист триумф.

Най-резултатен бе Димитър Дулчев с 18 точки (1 ас, 1 блокада). Светослав Иванов добави 13 точки (1 ас).

За Локомотив Венцислав Георгиев приключи с 13 точки (1 ас), 11 точки добави Петър Бъчваров (7 блокади).

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: Борислав Чукалов, Чоно Пенчев, Костадин Бошуров, Мартин Палийски, Теодор Пеев, Димитър Божилов, Венчислав Георгиев, Теодор Стратиев, Петко Иванов-либеро
Източник: marica.bg