Вицешампионът на България ЦСКА се класира за втория предварителен кръг

...

ЦСКА се измъчи срещу малтийски дебютант, но продължава напред в Лига Европа

Вицешампионът на България ЦСКА се класира за втория прелиминарен кръг на Лига Европа, макар че се изтеза с малтийския дебютант " Сиренс " посред ст. " Българска войска ". Тимът на Стамен Белчев завоюва с 2:1 с поврат в края на дуела.

След нулево тъждество на почивката, за гостите бе отсъдена дузпа в 48', само че вратарят Густаво Бусато отрази удара на Максуел. 20 минути по-късно обаче бразилският нападател на " Сиренс " се реваншира за пропуща и откри резултата.

ЦСКА въпреки всичко се разсъни в последния четвърт час и избегна грандиозна издънка. Първо в 75' влезлият като запаса Ахмед Ахмедов изравни, а в добавеното време вратарят на " Сиренс " Дейвид Касар си означи автогол след центриране на Али Соу за крайното 2:1.

Така ЦСКА преодоля първия прелиминарен кръг на Лига Европа за трета поредна година. " Червените " ще научат идващия си противник в понеделник (31 август). Ден по-късно е жребият за третия кръг.

Снимка: Lap.bg

ЦСКА: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 20. Тиаго, 21. Юга (71' - Ахмедов), 7. Енрике, 10. Белтраме (65' - Санкаре), 8. Кери (57' - Йомов), 22. Соу

" Сиренс ": 24. Касар, 90. Ромеу (30' - Уокър), 8. Дос Антос, 19. Борг, 99. Еспиндола, 23. Агиус (82' - Грег), 21. Сциклуна, 7. Оливейра (78' - Мифсуд), 10. Максуел, 28. Бустос, 11. Доморо
Източник: btvnovinite.bg